IV Wakacyjny Rajd „Bieszczady 2014”

Zapraszamy Was na sierpniowy wyjazd w Bieszczady. Rajd rozpoczniemy w Nasiczne, położonej pośród lasów dawnej bojkowskiej osadzie, a zakończymy w schronisku Jaworzec w dolinie potoku Wetlinki.

Termin: 18-23 sierpnia (od poniedziałku do soboty).

Na rajdzie czekają na Was Bieszczady te bardziej znane: Bukowe Berdo, Tarnica, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska jak i te bardziej dzikie: dolina Łopienki, szczyt Korbania, dolina Wetlinki, dolina Caryńskie. Noclegi planowane są w schronisku studenckim Koliba, bazie namiotowej Łopienka i schronisku PTTK Jaworzec .

Mimo, że to będą Bieszczady, nie wymagamy wybitnej kondycji! Rajd jest przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających przygodę z górami, stąd większość tras przejdziemy bez dużych plecaków 🙂
Czas przejścia tras z plecakami znajdziecie w planie rajdu 🙂

Koszt: 120 zł!
Obejmuje wszystkie przejazdy (autokarem i busami) oraz noclegi. Tak niska cena możliwa jest dzięki dofinansowaniu rajdu przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zapisy: Darek 668 445 911 darek.rozdroze@gmail.com
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, kierunku i roku studiów na UJ, numeru telefonu oraz adresu mailowego.

Plan rajdu:
18.08: Nasiczne – schronisko Koliba (trasa z plecakami: 2h)
19.08: Bereżki – Bukowe Berdo – Tarnica – Wołosate – schronisko Koliba (trasa bez plecaków)
20.08: Połonina Caryńska – Brzegi Górne – schronisko Chatka Puchatka – Połonina Wetlińska – Wetlina – schronisko Koliba (trasa bez plecaków)
21.08: Dołżyca – Łopiennik – Studencka Baza Namiotowa „Łopienka” (trasa z plecakami: 3h, reszta trasy bez plecaków)
22.08: przełęcz Hyrca – Korbania – dolina Wetlinki – rezerwat „Siwe Wiry” – schronisko PTTK Jaworzec (trasa z plecakami: 3h, reszta trasy bez plecaków)
23.08: Krysowa – szczyt Smerek – Kalnica – schronisko Jaworzec (trasa bez plecaków)

* Z Krakowa i do Krakowa pojedziemy autokarem, a z końcowych punktów niektórych tras pieszych będziemy wracać busami.