VI Wakacyjny Rajd „Bieszczady 2016″

Czas pomyśleć o wakacjach! Zapraszamy więc Was na sierpniowy wyjazd w Bieszczady. Rajd rozpoczniemy w Łupkowie, położonej w Bieszczadach Zachodnich dawnej łemkowskiej osadzie, a zakończymy w schronisku studenckim Koliba pod Połoniną Caryńską.

Termin: 15-21 sierpnia (od poniedziałku do niedzieli).

Na rajdzie czekają na Was Bieszczady te bardziej znane: Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Smerek, Tarnica jak i te bardziej dzikie: przełęcz Łupkowska, jeziorka Duszatyńskie, dolina Łopienki. Nocować i spędzać wieczory z gitarą i piosenką będziemy w schroniskach: „Radosne Szwejkowo” w Łupkowie, PTTK „Jaworzec” w dolinie Wetlinki i „Koliba” na przełęczy Przysłup Caryński 🙂

Mimo, że to będą Bieszczady, nie wymagamy wybitnej kondycji! Rajd jest przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających przygodę z górami, stąd prawie wszystkie trasy górskie przejdziemy bez plecaków, które zostaną w schroniskach 🙂

Koszt: 115 zł!
Obejmuje wszystkie przejazdy, 6 noclegów oraz wstępy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tak niska cena możliwa jest dzięki dofinansowaniu rajdu przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego 🙂

Zapisy i informacje: rajd.posesyjny.2016@gmail.com
W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, kierunek i rok studiów na UJ, numer telefonu oraz adres mailowy. Połowa miejsc przeznaczona jest dla osób, które jeszcze nie były na rajdach Rozdroża.

Plan rajdu:
15.08: Kraków – Łupków – schronisko „Radosne Szwejkowo” – przełęcz Łupkowska – „Radosne Szwejkowo” (trasa bez plecaków)
16.08: „Radosne Szwejkowo” – Smolnik – jeziora Duszatyńskie – „Radosne Szwejkowo” (trasa bez plecaków)
17.08: „Radosne Szwejkowo” – bus – Dołżyca – Łopiennik – dolina Łopienki – nocleg w Łopience (połowa trasy bez plecaków, a połowa z plecakami: 2h)
18.08: nocleg w Łopience – rezerwat „Siwe Wiry” – schronisko „Jaworzec” (dojście drogą z plecakami do schroniska: 2h, a reszta trasy bez plecaków)  
19.08: „Jaworzec” – Smerek – Połonina Wetlińska – schronisko – bus – Nasiczne – schronisko „Koliba”(trasa bez plecaków plus dojście drogą z plecakami do schroniska: 1 h)  
20.08: „Koliba” – Wołosate – Tarnica – Bukowe Berdo – „Koliba” (trasa bez plecaków)
21.08: „Koliba” – Połonina Caryńska – „Koliba” – Nasiczne – Kraków (trasa bez plecaków plus dojście drogą z plecakami do busa: 45 min)

* Z Krakowa i do Krakowa pojedziemy pociągiem, a pomiędzy schroniskami będziemy przeważnie przejeżdżać wynajętym autobusem.