Wakacyjny Rajd w Bieszczady

Znasz bieszczadzkie krajobrazy ze zdjęć? Masz ochotę zobaczyć je na żywo, ale nie wiesz, czy dasz sobie radę na bieszczadzkich szlakach? Bez obaw! Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Wybierz się z nami na sierpniowy wyjazd w Bieszczady.

Na wyjazd zapraszamy Was w dniach 16-22 sierpnia. Na rajdzie czekają na Was Bieszczady te bardziej znane: Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, Wielka Rawka, Smerek jak i te bardziej dzikie: Dolina Sanu, szczyt Korbania. Odwiedzimy również Wyspę Dużą na Jeziorze Solińskim. Noclegi planowane są w schroniskach: „Górzanka” koło Wołkowyi, „Jaworzec” w dolinie Wetlinki i „Koliba” na przełęczy Przysłup Caryński, a także w domkach letniskowych w Wetlinie 🙂

Mimo, że to będą Bieszczady, nie wymagamy wybitnej kondycji! Rajd jest przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających przygodę z górami, stąd prawie wszystkie trasy górskie przejdziemy bez plecaków, które zostaną w schroniskach. Odległości pomiędzy poszczególnymi etapami rajdu pokonamy wynajętym autobusem 🙂

Koszt wyjazdu to jedyne 120 ZŁ!
Cena obejmuje dojazd z Krakowa i powrót do Krakowa, wszystkie przejazdy w Bieszczadach, 6 noclegów oraz wstępy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tak niska cena możliwa jest dzięki dofinansowaniu rajdu przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapisy i informacje: wyjazd.rozdroze@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, kierunek i rok studiów na UJ, numer telefonu oraz adres mailowy. Połowa miejsc przeznaczona jest dla osób, które jeszcze nie były na rajdach Rozdroża.

Plan rajdu:
16.08: Kraków – autobus -Wołkowyja – schronisko „Górzanka” – Wyspa Duża na Jeziorze Solińskim – schronisko „Górzanka”
17.08: schronisko „Górzanka” – masyw Korbania – schronisko „Górzanka”
18.08: schronisko „Górzanka” – bus – Dolina Sanu – schronisko „Jaworzec”
19.08: schronisko „Jaworzec” – Smerek – domki letniskowe „Wetlina”
20.08: domki letniskowe „Wetlina” – Przełęcz Orłowicza – Połonina Wetlińska – domki letniskowe „Wetlina” – bus – Nasiczne – schronisko „Koliba”
21.08: schronisko „Koliba” – Ustrzyki Górne – Wielka Rawka – Połonina Caryńska – schronisko „Koliba”
22.08: schronisko „Koliba” – Magura Stuposiańska – schronisko „Koliba” – Nasiczne – bus – pociąg – Kraków

* Z Krakowa i do Krakowa pojedziemy autokarem i pociągiem, a pomiędzy poszczególnymi etapami rajdu będziemy przeważnie przejeżdżać wynajętym autobusem.