O nas

Nasz Klub powstał w 1955 r., jednak przez pewien czas jego działalność była zawieszona. Działalność Klubu została wznowiona w 2003 r. i od tego czasu Klub już nieprzerwanie działa do dzisiaj. W tym czasie członkowie Klubu zorganizowali dla studentów UJ kilkaset wyjazdów.

Formalnie stanowimy koło nr 8 w Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie. Organizujemy 20-30 wyjazdów rocznie dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przede wszystkim są to weekendowe rajdy w góry. Chodzimy przeważnie po Beskidach, Pieninach i Gorcach. Wpadamy też w Góry Świętokrzyskie, Sudety, Bieszczady oraz Tatry. Co roku organizujemy: we wrześniu obóz adaptacyjny dla studentów I roku UJ, w listopadzie otrzęsiny górskie również dla studentów I roku UJ, a na przełomie grudnia i stycznia obóz sylwestrowy w Beskidzie Żywieckim.

Oprócz przemierzania kolejnych szlaków w górach, chcemy też czegoś się o nich (i o sobie) dowiedzieć. Dlatego organizujemy slajdowiska z odległych zakątków świata. Nie jesteśmy do końca szczurami lądowymi, więc kiedy robi się cieplej spływamy jakąś rzeką. Kiedy zaś minie gorączka letniej sesji, nic nie stoi na przeszkodzie, by umówić się na wspólne wakacje w kilka osób.

Nasz Zarząd stanowią studenci UJ z krwi i kości, którzy niejedną zupkę chińską w życiu zjedli. Dlatego, wiemy że rajdy  powinny być na studencką kieszeń. Staramy się aby nasze imprezy kosztowały od 20 do 50 zł. Oczywiście niewiele ma to wspólnego z realnymi kosztami – sam nocleg w schronisku to zazwyczaj 20-30 zł za noc. Dostajemy jednak dofinansowanie od Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dlatego możemy organizować rajdy w tak niskich cenach.

Spotykamy się zwykle na wyjazdach w góry, które są co tydzień lub co dwa tygodnie. Nasza siedziba w Krakowie mieści się w podziemiach Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w sali 06.